Vahşi Doğaya Hoş Geldiniz!

Vahşi doğaya doğru safariye çıkmaya hazır mısınız? O zaman hemen safari kıyafetlerimizi giyinelim, dürbünlerimizi alalım ve safari aracımıza binelim. Sizleri hangi tehlikelerin beklediğini bilmeden oldukça macera dolu bir yolculuğa hepimiz hazırız.

Safariye çıkmadan önce karşımıza hangi türden hayvanlar çıkacağını önceden bilmekte fayda var. Şimdi birbirinden güzel safari hayvanlarını tanıma vakti.

Kaplan: Kedigiller familyasından etçil ve oldukça yırtıcı olan kaplanlar, memeli hayvan türleri arasında oldukça vahşi olarak bilinmektedir.

Vahşi hayat koşullarında yaşayan ve aynı zamanda oldukça güçlü olan kedi ailesinden gelmektedir.

Kaplanlar, kamuflaj özelliklerini çok iyi kullanabildiklerinden ve renklerinden dolayı sıklıkla orman veya otlaklıklarda yaşarlar.

Karada hızlı ve çevik olmalarının yanı sıra suda da oldukça iyi yüzmektedir.

Avladığı hayvanlar arasında geyik, yaban domuzu, manda ve otçul hayvanlar bulunmaktadır. Kaplanların genelde gece avlandığını ve gece görüşlerinin bir insandan 6 kat daha iyi olduğunu biliyor muydunuz?

Sırtlan: Sırtlan familyasından olan bu hayvanlar boyut olarak kaplan kadar olmasa da onlar da etçildir. Özellikle yaşam yerleri Afrika ve Hindistan taraflarıdır.

Yaşamlarını devam ettirebilmek için hem kendileri avlanır hem de aslan ve leoparların avlarını kaçırarak onlardan arta kalan leşlerle de beslenir.

Sırtlanlar “klan” adı verilen topluluklar halinde yaşamaktadırlar ve grup içinde hiyerarşik bir düzene sahiptir.

Vahşi doğada yaşayan yırtıcı havyalardan bazıları bunlardı. Şimdi senin çiftliğinde ve safari seyahatinde olacak hayvanlar hangisi? Artık oyuncak hayvanlar ile kendi ormanını kurabilirsin.

1 Comment

  1. hasan erkan

    12 Ocak 2014 at 21:13

    slm ben mobilya imalatçısıyım yeni bir koltuk tasarlıyorum ve kaplan kafası peruş olmak üzere yapabilir misiniz .? ilginize şimdiden tşkrlr…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir