Star Wars: Başlı Başına Bir Evren

En sevilen kahramanlardan başlayalım

900 yaşında ve 60 cm boyunda Jedi’ların efendisi Master Yoda


Star Wars, yıllardır dünyayı kasıp kavuran, sonu asla gelmeyecekmiş gibi gözüken bir efsane.

İlk olarak 1977 yılında George Lucas’ın 6 filmlik serisinin ilk bölümünün vizyona girmesiyle başlamış olan bu çılgınlık, yıllar geçtikçe bir marka haline dönüştü.

Günümüzde 6 adet filmi, çizgi filmleri, çizgi romanları, bilgisayar ve konsol oyunları, lego star wars oyuncakları ve daha birçok sektörde karşımıza çıkan bu seri, 70’lerde genç olanlardan günümüz çocuklarına kadar çok geniş bir kitleye hitap ediyor.

Star Wars - Han Solo

Star Wars – Han Solo

Basit bir şekilde açıklamak gerekirse bu kurgusal evrende bir çok hikayede olduğu gibi iyi tarafla kötü tarafın mücadelesi anlatılıyor.

İyi tarafı temsil eden Jedilar, evrene barış ve huzur getirmek isterken kötü tarafın temsil eden Sithler kendi imparatorluklarını kurarak evrene hükmetmek istiyorlar.

Peki bu serinin milyonlarca insanı büyüleyen tarafı nedir? Bu faktörlerden birisi olarak karakterlerin orijinalliğini gösterebiliriz.

Örneğin karizmasıyla izleyici derinden etkileyen Millenium Falcon isimli uzay gemisinin kaptanı Han Solo.

Serinin dördüncü, beşinci ve altıncı filmlerinde karşımıza çıkan bu karakter aksi ve alaycı olmasıyla seriye ayrı bir hava katıyor.

Star Wars - Işın Kılıcı

Star Wars – Işın Kılıcı

Serinin karakterleri dışında ışın kılıcı adıyla bilinen çocukların en sevdiği oyuncaklardan birisi haline gelmiş olan lazer kılıçları temel olarak ikiye ayrılır.

Kötü taraf olan Sithlerin kullandığı kırmızı renkliler ve iyi taraf olan jediların kullandığı mavi renktekiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir