Polly Pocket Oyuncakları

Polly Pocket Oyuncak

1983 yılında ilk olarak Chris Wiggs tarafından Alman serisi olarak kızı için tasarlanan Polly Pocket oyuncakları şimdilerde aksesuar ve bebekleri ile oldukça popüler.

Oyuncaklara Polly Pocket denmesinin sebebi ise cep kadar küçük olmaları. İngilizce” pocket” Türkçede “cep” anlamına gelmektedir.

Tasarımcısı tarafından ilk etapta sadece bebek olarak tasarlandıktan sonra eklenen aksesuarlar ile oyuncak şirketleri tarafından beğenilmesiyle 1989 yılında Polly Pocket ismiyle oyuncak dünyasına adım attı.

Polly Pocket, zaman içerisinde gelişen aksesuar ve bebek boylarıyla birçok çeşidi ile günümüzde tüm çocukların ulaşabileceği uzaklıkta.

Polly Pocket oyun setleri ve bebekleri içerisinde yer alan karakterleri tanımaya ne dersiniz? 8 karakterden oluşan bu oyun setlerinin kahramanları sizlerle tanışmak için şimdiden heyecanlı…

Polly Pocket : Açık mavi gözleri, sarı saçları ve açık teniyle ana karakterdir. Polly Pocket karakter özelliklerini şöyle tanımlıyor: kendine güvenen, cool, arkadaş canlısı, pozitif, sorunları çözücü.

Arkadaşlarıyla birlikte eğlenmeyi, yeni maceralara atılmayı sevdiğini ve onların her zaman yanında olmayı önemsediğini de ekliyor.

Paten kaymak, su kayağı yapmak, alışveriş yapmak, müzik çalmak ve şarkı söylemek de hobileri arasında.

polly pocket

polly pocket

Shani: Koyu tenli, kahverengi saçlı ve kahverengi gözlü olan Shani, kendisini entelektüel ve yaratıcı olarak tanımlıyor. İlgi alanları arasında teknolojik araçlar yer almakta.  En sevdiği eşyası da MP3.

Lea: Bronz bir tene ve çillere sahip olan Lea’nın saçları turuncu ve açık yeşil rengi gözlere sahip. Kendisini sportif ve neşeli olarak tanımlıyor. Aynı zamanda birçok alanda spor yapan bir atlet. Kendisi ve hayvanlar hakkında yeni şeyleri keşfetmeyi oldukça seviyor.

Lila: Soluk tenli, kahverengi saçlı ve açık mor renkli gözlü olan Lila, kendisini sevimli ve modayı takip eden biri olarak tanımlıyor. Yeni trendleri takip etmeyi çok sevdiği için alışveriş yapmayı çok seviyor. En yakın arkadaşı da yetenekli dansçı Crissy.

polly pocket

polly pocket

Crissy: Zeytin renkli bir tene, morumsu ve siyah tonlarda saça ve kahverengi gözlere sahip. Kendisini stil sahibi ve gezmeyi seven biri olarak tanımlıyor. Modayla ilgilendiği için sürekli bunun üzerine düşünmeyi seviyor.

Kerstie: Açık ten, siyah renk saçlar ve mavi gözlere sahip olan Kerstie, kendisini eğlenceli ve dikkat çekici olarak tanımlıyor. Hobileri arasında yemek yapmak var.

Rick: Açık ton ten renge, sarı saçlara ve mavi renk gözlere sahip olan Rick, Polly’i fazlasıyla seviyor.

Todd: Açık renk ten, kahverengi saçlar ve koyu kahverengi göz rengine sahip.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir