Pepee Oyuncakları

İnsan sevdiğine hiç küser mi? Herhalde son zamanlarda kızımın en sevdiği şarkı pepe’nin söylediği bu şarkıdır. Kızım ve ben artık Pepee ile yatıp kalkıyoruz, onun çizgifilmlerini izliyoruz, Pepe Oyuncakları ile oynuyoruz.

Pepee Mini Kule, neşeli kule, bultak kova resimli puzzleları ile oyunlar oynamaya kızım bayılıyor.

Ben aynı zamanda oyuncak alırken oyuncakların eğitici olması gerektiğini de düşünüyorum. El becerilerini geliştiren oyuncaklar çocuklara farklı becerileri küçük yaşlarda kazandıran eğitici bloklar tercihimizde önemli rol oynuyor.

Çocukların daha bebekken bazı becerileri gelişmeye başlar el becerileri, psikomotor becerileri, ince ve kabamotor gelişimleri bebeklerin gelişiminde önemlidir.

Daha 6 aylıkken bebekler bloklarla oynayarak onları tutma becerilerini geliştirmeye başlarlar, bunlar bebeklerin dış dünya ile ilk etkileşimleridir.

Çocuklar nesneleri tutmayı öğrendikten sonra onları bir yerden alıp bir yere koymayı da öğrenirler.

Bu tür oyunlar bebeklerin kaba motor becerilerini geliştirir.

Pepe mini kule oyuncağı ile kızım farklı renklerdeki kapları üst üste dizmeyi öğrendi, aynı zamanda bu oyuncak sayesinde nesnelerin farklı boyutları olduğunu da öğrendi.

Pepee bu açıdan düşündüğümüzde çocuklara çok iyi örnek olmaktadır zaten yapılan araştırmalara göre bu tip çizgifilm karakterleri çocuk gelişiminde faydalı etkileri olduğundan bahsedilmektedir.

Çocukların kendilerini geliştirmesi yeni beceriler geliştirmesi özgüven gelişimi için faydalıdır.

Eğitici Pepee Oyuncak da çocuklar için eğitici oyuncak sınıfında yer alıyor bir çok internet sitesinde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir