Örümcek Adam Hikayesi

İlk başta romanlarda hayat bulan kötülüklerle mücadele eden, inanılmaz bir güce ve hıza sahip olan süper kahramanlar, artık gelişen endüstri sayesinde çocukların bir numaralı oyuncakları haline geldi. İşte bu oyuncaklardan en bilineni şüphesiz ki örümcek adamdır.

Örümcek Adam, orijinal ismiyle Spider Man, Stan Lee ve Steven Dikto tarafından yaratılmıştır. İlk olarak Marvel Comics’in “Amazing Fantasy” isimli çizgi romanının 15. Sayısında okuyucularla buluşmuştur.

Gerçek kimliği Peter Parker olan ve radyoaktif bir örümceğin ısırmasıyla süper güçler kazanan örümcek adam ilk başlarda gücünü iyi yönde kullanmasa da amcasının ölümüyle birlikte artık suçlularla savaşmaya başlar.

Son derece güçlüdür ve atabildiği ağlar sayesinde binalar arasında hızlıca hareket eder. Örümcek adam aynı zamanda gerçek kimliğiyle örümcek adam fotoğraflarını gazeteye satarak hayatına devam eder.

Büyük güç büyük sorumluluk getirir ilkesi genel olarak çizgi romanın ana hattını özetler niteliktedir.

Çocuklar için iyi bir oyuncak olan spider man figürleri artık değişerek çocukların yaratıcılığını besleyen oyuncaklara dönüşmüş durumda yani çocuklar kendi örümcek adamlarını istedikleri gibi tasarlayabilirler.

Ya da sadece oyuncak adam figürleriyle yetinmeyen çocuklar için, bileğe takılabilen ve örümcek adam gibi fırlatmalar yapılabilen örümcek adam fırlatıcı bilekliği onlara eğlenceli zamanlar yaşatacaktır.

Örümcek Adam 4 Oyuncakları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir