Ninja Kaplumbağalar

Ninja Kaplumbağalar (orijinal adı “Teenage Mutant Ninja Turtles”), fantastik çizgi seri, dövüş sanatlarına hâkim 4 tane mutant kaplumbağa ve ustaları mutant fare “Usta Splinter” ile birlikte kötülerin karşısında verdikleri savaşı konu edinir. Bu sırada iyi bir ninja olabilmenin eğitimini sürdürmektedirler.

Usta Splinter, öğrencisi shredder tarafından ihanete uğrar ve yeraltına çekilir. Artık kanalizasyonlarda yaşama kararı almıştır.

Ve kader karşısına dört tane kaplumbağa çıkarır. Bu kaplumbağalar kanalizasyondaki zararlı radyoaktif maddelere maruz kalarak evrim geçirirler.

Usta splinter bu dört kaplumbağaya sahip çıkar ve onları temizlemeye çalışırken aynı radyoaktif madde ona da bulaşır. Splinter da artık mutasyon geçirmiştir.

Bu zararlı madde canlıları en çok temas ettikleri varlığa çevirir. Büyük değişim sonucu usta Splinter kanalizasyonlarda en çok farelerle vakit geçirdiği için büyük bir fareye, dört yavru kaplumbağa da sahipleri gibi insan genetiği taşıyan büyük kaplumbağalara dönüşürler.

Splinter insani genetiklere sahip bu dört kaplumbağayı kendi çocukları gibi görür ve onlara en çok sevdiği Rönesans sanatçıları olan Leonardo, Raphael, Michelangelo, Donatello isimlerini verir. Bu Ninjalar birer uzak doğu savaş sanatı ustası olurlar.

LEONARDO

Leonardo, Splinterin sağ kolu ve grubun lideridir. Ayrıca Bushidō ustasıdır. Çift bushidō kullanır ve mavi bir bandaj takar. Ayrıca ninjatō de kullanabilir. En dengeli kaplumbağadır.

O eğitim ve meditasyonu ile çoğunlukla kendini geliştirir. Leonardo’nun önderliği kaplumbağaların çok disiplinli olmasına neden olmuştur. Leonardo’nun bir eksikliği de iş kolik olmasıdır.

leonardo

Ninja Kaplumbağa Leonardo

 

RAPHAEL

Raphael, grubun en sinirlisidir. Saldırgan ve hırçın bir doğaya sahiptir. Raphael’in, en iyi kaplumbağa olmasına öfkesi engel olur ve bazı zor konularda kaplumbağalar ile karşı karşıya gelir.

Düşünmeden girdiği aksiyonda en iyi nasıl dövüşeceğini düşünür. Takımın kötü çocuğudur. Raphael kırmızı bir bandaj takar ve iki sai taşır.

raphael

Ninja Kaplumbağa Raphael

MICHELANGELO

Michelangelo,  takımın en komik ve haylaz üyesidir. Grubun en obur üyesi olan Michelangelo, çizgi romanlara ve korku filmlerine ilgi duyar.

O sık sık kendisini süper kahraman gibi görür ve favori çizgi roman karakterlerinin isimleri ile mücadele etmekten hoşlanır.

Michelangelo, turuncu bir bandaj takar ve iki mınçıka taşır.

michalengelo

Ninja Kaplumbağa Michalengelo

DONATELLO

Donatello grubun en zeki kişisidir ve bilimden çok iyi anlar. Donatello, kendini teknolojik deneylerle kuşatır ve düşmanların teknolojilerini takip ederek kaplumbağalar için gelişmiş donanımı yapmaya çalışır.

O mor bir bandaj takar ve silah olarak geleneksel bo taşır.

donatello

Ninja Kaplumbağa Donatello

Bu dört Ninja Kaplumbağa dünyayı kötülüklerden kurtarmak için her şeyiyle savaşan kaplumbağalardır.

Bu savaşta dostları olduğu gibi fazlasıyla düşmanları da vardır.

Büyük ustaları ve onlara baba şefkati gösteren Splinter ve en iyi dostları olan April, Casey Jones, Fugitoid ve Leatherhead kaplumbağaların her zaman yanındadırlar.

SPLINTER

Splinter, tüm ailenin lideri mutant  faredir ve Kaplumbağalar için bir baba görevindedir.

O bir zamanlar Japonya’daki ünlü dövüş ustası Hamato Yoshi’nin evcil hayvanıydı. Splinter ilk öğrendiği ninjitsu sanatını Yoshi’den izlemiştir sonra Kablumbağalara geçirmiştir.

Splinter sık sık manevi bir kılavuz görevi görür ve takıma öğretmenlik yapar. Geleneksel bir silahı vardır ve Splinter ustalıkla kullandığı bir sopa taşır.

splinter

Usta Splinter

APRIL

April, Kaplumbağalar’ın en yakın insan dostu ve “abla”sıdır. Muhabir olan April, Donatello gibi bilim ve teknoloji konusunda donanımlıdır.

Hızlı kaplumbağa arkadaşları onunla dost olmuştur. April Kaplumbağalara çeşitli görevlerde yardım eder. April, kaplumbağalara geçici olarak kendi evini açar.

April, Kaplumbağalar’ın dış dünya ile olan bağlantılarıdır ve sürekli onları dış dünya hakkında bilgilendirerek yardım eder.

april

April

Casey Jones, Kaplumbağa ailesine dost ve sırdaştır. O, kanuni yetkisi olmadan kendi fikrine göre zorla düzen sağlamaya çalışır. İlk zamanlar kendi başınadır ve daha sonra Kaplumbağalar’ın genişletilmiş ekibinin bir üyesi olur.

İlk gruba katıldığında en çok Raphael ile anlaşır. Casey, çabucak ailenin parçası ve değerli dövüşçüsü olur.

Bir hokey maskesi takar ve bir hokey sopası kullanır. Silah olarak bütün araç gereçleri kullanabilir. April ile ilk başlarda uyum sağlayamazken sonradan romantik bir ilişki yaşamaya başlar.

Shredder, Ninja Kaplumbağaların baş düşmanıdır. Shredder kötü planlarını dünyada uygularken karşısına çıkan Ninja Kaplumbağalar kötü planını bozdu. Shredder, Splinter’ın eski ustası Hamoto Yoshi’yi öldürdüğü ortaya çıkar.

shredder

Shredder 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir