Monsuno

Monsuno Oyuncakları şimdi Türkiye’de. 100’den fazla karakterden oluşan Monsuno dünyası zorlu ve heyecanlı maceralarla dolu!

Monsuno Core Tech (Kök Tek) Karakter ve Monsuno Resimleri
[nggallery id=52]

Monsunolar 65 milyon yıl önce yağan meteorlar ile geldi. Nereden geldiklerini kimse bilmiyordu. Milyonlarca yıl uyanmadan oldukları yerde saklandılar. Günümüzde, gezegenin derin katmanlarında araştırma yapan Dr. Jeredy Suno bulduğu yeşil enerji kaynağının enerji krizinde kullanılabilir büyük bir enerji kaynağı olarak düşünüyordu. Dr. Jeredy Suno kapsüllerin içindeki gücün, insanlığın yararı için kullanacaktı fakat gizemli bir şekilde ortadan kayboluverdi.

Dr. Jeredy Suno’yu bulmak 15 yaşındaki oğlu Chase ve arkadaşlarının ellerinde. Kaybolan babasını bulmak için bütün cesaretini ortaya koyan Chase, ilk Monsunosunu keşfedip, çevirdikten sonra durumun ne kadar önemli olduğunu anladı. Chase ve arkadaşları tüm dünya için Monsuno gücünün peşinde koşan tehlikeli güçlere ve kontrolü ele geçirmeye çalışan gizli hükümet teşkilatına ve dünyanın yok olma riskine karşı savaşmaya başladı.

4.5 metre boyundaki bir Monsuno’yu kontrol etmek, 15 yaşındaki bir çocuk için çok eğlenceli olsa gerek. Üstelik Monsuno Macerası daha yeni başlıyor.

Monsuno Oyunu Nasıl Oynanır?

Hızlı Kapsül Çarpışması: Her oyuncu, Vuruş Puanlarını sıfıra indirene kadar rakip oyuncunun Monsuno’sunu yenmeye çalışır.

Hazırlık: Monsuno figürünü katlayarak, yeşil noktalı kısım kapsülün içine gelecek şekilde katla ve klik sesini duyana kadar kapsülün içine yerleştir.

Her oyuncu bir Kapsül, bir Monsuno figürü ve figürle eşleşen bir Monsuno kartıyla oyuna başlar. Oyuncuların arasında kalan Arena’dır. Arena hazırlandığında iki oyuncu da “Monsuno hazır!” der.

Hangi oyuncunun ilk hamleyi yapacağını belirlemek için: Oyunun başında her iki kapsülü en çok dönen oyuncu “Monsunolar Fırlasın!” diyerek kapsüllerini fırlatırlar. Kapsülü en çok dönen oyuncu, karşılaşmanın SALDIRANI, diğer oyuncu is SAVUNANI olur.

Savunmadaki oyuncu “Monsuno Fırlasın” dedikten sonra Kapsülünü çevirerek Monsuno Arena’nın içine fırlatır. Saldıran oyuncunun, Savunma oyuncusunun dönen Kapsülüne çarpmak için tek şansı vardır. Saldıran isabet ettiremezse, sıra diğer oyuncuya geçer. Saldıran oyuncunun Kapsülü rakibininkine çarparsa KARŞILAŞMA BAŞLAR!

Monsuno S.T.O.R.M (Fırtına) Karakter ve Monsuno Resimleri

[nggallery id=54]

Saldıranın Kapsülü savunmadaki oyuncunun Kapsülüne çarparsa ve bir ya da birden fazla Monsuno Figürü dışarı fırlarsa, Saldıran oyuncu “Monsuno Çarpışması!” der ve Savunma oyuncusunun Monsuno’su Kapsülünden çıkan Monsuno figürlerindeki toplam sayıya eşdeğer Atak Hasarı alır. Toplam Atak Hasarı, Savunma oyuncusunun Vuruş Puanlarından düşülür. Çarpışma olur ve hiçbir figür dışarı çıkmazsa, oyun çarpışma olana kadar tekrarlanır.

Monsuno Oyuncakları İnceleme:

Monsuno Başlangıç Paketi:

Çocukların yeni eğlencesi 100′ü aşkın Monsuno karakterinden kendi takımını oluşturup çarpışma olacak. Monsuno Başlangıç Paketinde 1 adet Monsuno Kartı, 2 adet Atak kartı, 1 Kapsül(Öz) ve 1 Monsuno figürü bulunur. 4 farklı serisi bulunan Başlangıç Paketinde karakter figürlerinin farklı özellikleri ve renkleri bulunur.

Monsuno 2li Paket

Bu pakette Monsuno efsanesinin 2 üyesi çocukları bekliyor. 4 asortilidir. İçinde 2 adet Monsuno figürü, 2 adet Kapsül, 2 adet Monsuno kartı, 4 adet Atak Kartı bulunur.

Monsuno 4lü Paket

Monsuno 4lü paket ürününde, 4 adet Monsuno figürü, 4 adet Kapsül, 4 adet Monsuno kartı ve tam 8 adet Atak kartı bulunur.

Monsuno Fırtına Kapsülü Vahşi Öz

Monsuno Fırtına Kapsülü, 20 dakikaya kadar vahşi özün ışığıyla durmadan dönebiliyor. Fırtına kapsülünü durdurmak, etkili ve güçlü çarpışma gerektirdiğinden, daha fazla ustalık istiyor. Etkin bir çarpışmada kapsülün gövdesindeki kanatlar açılıyor ve kapsül durabiliyor. Fırtına kapsülünü fırlatmadan önce, açma/kapama düğmesini “on” olarak ayarlamak gerekli. Fırlatma, başlatma düğmesine basılarak yapılmalı. Fırtına kapsülü, yöneticiler tarafından çizgi filmde oldukça sık kullanılmaktadır. 1 fırtına kartı Monsuno Oyuncak Setine dahildir.

Monsuno Kapsül Askısı

Her Monsuno hayranı kapsüllerini yanında gezdirmek ister. Çantaya ya da kemere rahatça takılan bu askı çocukların yeni aksesuar. Monsuno Core Tech/Kök-Tek mavi ve STORM/Fırtına olmak üzere 2 çeşidi vardır.

Monsuno Eklipse Karakter ve Monsuno Resimleri

[nggallery id=55]

Monsuno Mega Kapsülatar

Mega Kapsülatar oyuncağı ile heyecan 5′e katlanıyor. 5 kapsüle kadar fırlatılma kapasitesine sahip bu Kapsülatar’la çocuklar, seri atışın heyecanını yaşıyor.

Bizden uyarı: Mega Kapsülatar ile seri atışın sağlanabilmesi için kapsüller kilitli olmamalı ve Monsunolar kapsülün içine doğru yerleştirilmeli.

Monsuno Kapsülatar

Çok daha hızlı dönüş ve şekil değiştirme sağlayan Kapsülatar, her Monsuno hayranının vazgeçilmezi. Core Tech ve S.T.O.R.M olmak üzeri 2 asorti. Kapsülatara kapsülü yerleştirirken, kapsülün üzerinde dönebildiği iki dönüş halkasından herhangi biri, kapsülatarın ağzındaki ince yuvaya yerleştirilmeli.

Monsuno Vuruş Eldiveni

Düğmeye bas, nişan al ve kapsülü fırlat! Çocuklar Monsuno Vuruş Eldiveni’ndeki lazer ışıkla hedefe nişan alıyor ve gücüne güç katıyor. Bu güce kim dur diyebilir!

Monsuno Arena

Monsuno’larını bu Arena’da yarıştırmak her çocuğun hakkı… Kapsüllerin rahatça dönüşüne elveren zemini ile Arena’da çarpışmak çok heyecanlı! Kapsül, resimde gsterildiği gibi, arenanın dışından içine doğru atılmalı. Arena bu yüzden düz zemine yerleştirilmelidir. Etkili bir çarpışma için Savunan ve Saldıran arasında 60 cm mesafe bulunmalıdır.

Monsuno Mega Arena

Monsuno Mega Arena Oyuncak paketinin içinden çıkan taşıma çantası ile çocuklar kolayca yanlarında taşıyıp, istedikleri yerde Mega Arena’da çarpışabilir. Mega Arena’da her iki oyuncunun da Kapsüllerini ve Oyun kartlarını yerleştirme bölgesi bulunur. Mega Arena Oyun Seti’nin içinden kapsül çıkmamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>