Monopoly Türkiye: Dünyaca Ünlü Oyunda Türkiye Şehirleri

Dünyada 106 ülkede satılan, 40 ayrı dilde piyasaya sürülen dünyanın en popüler kutu oyunları arasında olan Monopoly, artık Türkiye’nin 22 şehrinden oluşan yeni versiyonuyla karşımızda.

Noter denetiminde gerçekleşen online oylama ile belirlenen şehirlerin listesi şöyle; Giresun, İstanbul, İzmir, Sivas, Eskişehir, Ankara, Elazığ, Malatya, Trabzon, Rize, Ordu, Erzurum, Samsun, Mersin, Çorum, Çanakkale, Kastamonu, Gaziantep, Kocaeli, Adana, Bursa ve Antalya.

Monopoly Türkiye

Monopoly Türkiye

Oyuncuların zar atarak oyunu tamamlamaları ve bu esnada da kiralama, satın alma gibi ticari faaliyetlerde bulunarak diğer oyuncuları iflas ettirerek kazanmalarını sağlama temeline dayanan Monopoly oyununda ayrıca gittiğiniz kare şans veya kamu fonu karesi ise kart çekip kartta yazılan işlemi yapmak durumundasınız.

Eğer gittiğiniz arazi boş ise bankaya parasını ödeyerek alabilirsiniz. Eğer başkasının ise kiminse o arazi ona kira bedelini ödersiniz. Her başlangıç noktasından geçişinizde 20000 bankadan para alırsınız.

Türkçede “Tekel” anlamına gelen Monopoly, basit bir şekilde oyundaki tekel haline gelmeye çalışmanız üzerine kuruludur.
Bu oyunda diğerlerine nazaran daha değerli olan araziler bulunmaktadır.

Monopoly Türkiye oyununda bu şehirler halk oylamasıyla İstanbul ve Giresun olarak belirlenmiş. Şu anda sadece Almanya, Fransa ve İngiltere gibi 10 ülke kendi şehirlerinin yer aldığı Monopoly versiyonlarına sahip. B

Bu meşhur kutu oyununu ülkemizin şehirleriyle oynamak oyundan alınan zevki inkar edilmez bir şekilde arttırıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir