Monopoly Elektronik Bankacılık

Oyunun Amacı: Diğer tüm oyuncular iflas ettikten sonra oyunda kalan tek oyuncu olmak:)

Genelde Monopoly oyunlarında bunu başarmak zordur, çünkü kutu oyunları oynarken kimin kazanacağı belli olduktan sonra oyunun tadı kaçar, hatta sıkılıp yeni oyuna başlayanlar dahi çoğunluktadır.

Yine de evden çıkamadığımız günlerin, gecelerin en zevkli oyunu Monopoly Elektronik Bankacılık oyununun yepyeni versiyonundan bahsedeceğiz.

Monopoly Elektronik Bankacılığın içerisinden neler çıkıyor önce onlara bakalım.

  • Oyun Alanı
  • Elektronik Banka Ünitesi
  • Tapu Senedi Kartları
  • Şans ve Kamu Fonu Kartları
  • 6 Banka Kartı
  • 2 zar
  • 6 piyon
  • 32 ev
  • 12 otel

Öncelikle Monopoly Elektronik Bankacılık Oyunu 8 yaşının üzerindeki çocuklar için uygundur. 2-6 oyuncu ile oynanır.

Oyunun yenilenen para ünitesi bizce en ilgi çeken özelliği, artık oyuncular arası para transferi çok daha kolay.

Monopoly: Kim Oynar?

Monopoly Oyunu

Monopoly bankasından para çekmek için bankacı kartınızı para ünitesine yerleştirin, hesabınızda ne kadar para olduğu ekranda görünür. Bankacı olan arkadaşınız bankanın size ödemesi gereken tutarı girer ve para yükle butonuna bastığı anda paranız kartınıza yüklenir.

Bankaya ödeme yapma

Mülk, ev ve otel satın almak, vergi ödemek, ipoteğnizi kaldırmak, kodes’ten çıkmak için bankaya para ödemeniz gerekir. Bankacı kartınızı banka ünitesine yerleştirin ve ödemeniz gereken tutarı girin daha sonra da ödeme yap tuşuna tıklayarak ödemenizi yapın.

Monopoly Oyunu ve diğer kutu oyunları ile ilgili bilmeniz gerekenler:)

Mülk Satın Almak

Eğer sahipsiz bir mülk üzerinde durursanız bu mülkü satın alabilirsiniz. Mülkü satın almaya karar verirseniz, bu hane üzerinde yazılı olan bedeli bankaya ödemelisiniz. Banka, mülkiyetinizin kanıtı olarak Tapu Senedi kartını size verecektir. Bu kartı açık olarak önünüze koymalısınız. Eğer mülkü satın almazsanız, banka bu mülkü açık arttırma yoluyla satışa çıkarır.

Ev Kurmak

Bir renk grubundaki tüm arsalara sahip olduğunuzda, ev ya da evler satın alıp bu arsalardan istediğiniz birine kurulabilirsiniz. Bie evin fiyatı Tapu Senedi kartında belirtilir.

Sıra sizdeyken, ya da diğer oyuncuların sırası arasında evler veya oteller satın alabilirsiniz. Aynı renk grubundaki her arsaya birer ev kurmadan herhangi bir arsada ikinci evinizi kuramazsınız. Bir renk grubunun herhangi bir arsası ipotekliyse, o grupta ev kurulmaz.

Yeni Monopoly Elektronik Bankacılık oyunu ile zevkli ve eğlenceli vakitler sizi bekliyor:)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir