Disney Prenses Karakteri ile Yeniden Tanışalım

disney-prensesleri

“Bir varmış bir yokmuş” diye başlayan masallar her zaman mutlu sonla biter. Peki ya hayal dünyamızı biraz daha geliştirirsek o masallara nasıl yön verebiliriz? Gelin, çocuklarımızı masalların klasik gidişatından uzaklaştıralım ve onlarla minik oyunlar oynamayalım.

Minik ve heyecanlı oyunlar için gerekli olan malzemeler arasında Disney Prenses oyuncakları, masal kitapları, minik eşyalar ve sınırsız hayal gücü.

Yazının başına dönersek, “bir varmış bir yokmuş” diye başlayan bir masala her zaman ihtiyaç vardır. Masallar çocukların dikkatini çeken ve merak duygusunu artıran en önemli gelişim araçlarından biridir.

Siz ona masal anlatırken, o sizden duyduğu kelimelerle, kelime haznesini güçlendirecek ve hayal dünyasına yeni objeler ekleyecektir.Klasik oyuncakla oynama ve masal okuma saatlerini birleştirmeyi ve yeniden, tamamen size özel oyunlar oynamaya ne dersiniz?

İlk başta yapmanız gereken kendinize bir masal seçmek ve çocuğunuzla o masalı tekrardan yazmak için oyuncaklar ile desteklemektir.

Disney Prensesleri karakterlerini biliyor musun?

Disney Prensesleri ile ilgili diğer yazı bu sayfada! Disney Prensesler Testi bu sayfada!

Kızlar için Testler ise bu sayfalarda!

Örneğin, masal okumanızı yapmaya başlayın ve hikayeyi belli bir yerde kesip devamının gelmesini tamamen çocuğunuzun hayal gücüne bırakın.

Bu durumu biraz daha heyecanlı duruma getirmek için evinizin içine minik eşyalar saklayın. Bir harita çizin ve bu haritayı çocuğunuza verin. Eşyaları bulduğunda harita üzerinde işaretlemesini isteyin. Bu esnada da okuduğunuz hikayeye çocuğunuz ile şekil verin.

Şimdi masalların içinde kendinize de bir yer ayırmanın tam zamanı. Bu sadece tek bir fikirdi. Yaratıcılığınızı kullanarak masallarınızı ve oyunlarınızı geliştirmek tamamen size bağlı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir