Değişime Yenik Düşmeyen Karakter: Mickey Mouse

Mickey Mouse

Mickey Mouse

Mickey Mouse, 1928 yılında Walt Disney Stüdyosu’nda komik çizgi karakter olarak yaratılmıştır.

Mickey bilindiği üzere her zaman giydiği kırmızı şort, sarı ayakkabı ve beyaz eldivenleri ile insan formuna benzer şekillerde çizilmiştir.

Mickey Mouse aynı zamanda Walt Disney Şirketi’nin baş karakteri olmakla beraber dünya çapında da akla gelen ilk çizgi karakter olarak da anılmaktadır.

Mickey çizgi karakter olarak ilk olarak 1928 yılında sessiz çizgi film yayının test amaçlı denenmesi ile ortaya çıktı ve yine aynı yılda resmi olarak ilk sesli çizgi film olarak oynamaya başladı.

1935 yılına kadar 130 filmi çekilen çizgi karakter Mickey, kısa filmlerle de takip eden yıllarda birçok çizgi film gösterimlerinde yer aldı.

Mickey Mouse

Mickey Mouse

Mickey ve onun yanında oynayan diğer karakterlerden sevgilisi Minnie Mouse, köpeği Pluto, arkadaşları Donald Duck da çizgi serinin içerisinde yer aldı.

Siyah beyaz ve sessiz çizgi filmlerden renkli ve sesli çizgi filmlere doğru 1928 yılından başlayan bu hikaye, halen günümüzde de devam etmektedir.

Özellikle Disney dünyasının vazgeçilmez karakterlerinden biri olmaya devam eden Mickey, çocukların da arkadaşı olmaya devam etmektedir.

Günümüzün getirdiği yeni ürünlerde de bolca rastlanan figürlerin çoğu Mickey Mouse’a aittir.

Disney Lego Minifigürleri

Disney Lego Minifigürleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir