Çocuklar için Play Doh Oyun Hamuru

Play Doh Hasbro

Play-Doh’un ilk üretim yılı 1956’dır ve 50 yılı aşan bir zamandır dünyanın her yerinde çocukları hem eğlendiren hem de yaratıcı zekâlarını ortaya çıkaran ürünleri sayesinde çok tanınmış iyi bir marka olmayı başarmıştır.

Hasbro’nun markalarından biri olan Play-Doh’un, zekâ gelişiminde etkili olan ürünleri ile çok sayıda siparişini aldığımız eğitici oyuncakları gerçekten çocuklar üzerinde büyük gelişimler sağlamıştır.

Canlı renkleriyle, oyun setleriyle, kalıplarıyla, çocukların zevkle oynadığı ve oynarken yaratıcılıklarını ortaya koydukları Play-Doh oyun hamurları kategorisini inceleyecek olursak gerçek anlamda çocuklar üzerindeki etkisinin büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Çocukların zevkle oynadığı Play Doh oyun hamurlarının içinde buğday bulunur. Bu yüzden alerjisi olan çocukların oynamamasında fayda vardır.

Çocukların 2 yaşından itibaren oyun hamurlarıyla oynamaları ve yeni başlangıçlarda sadece hamurlara elleriyle şekil vermeleri, hamuru tanımaları daha güçlü bir oyun yolu açar.

Bundan sonra ki süreçlerde el kasları daha iyi geliştiğinden, kalıplarla ve şekillerle oynamaya başlayan çocuklar için oyun hamurlarıyla yaratıcı şekiller yapması daha kolay olur hem de tanıdıkları malzeme olan hamur ile daha çok yaratıcı fikirlerini birleştirip zekâlarını olumlu yönde etkilemeye yol açan davranışlarda bulunurlar.

Oyun Hamuru çocuklar için yaratıcı şekiller yapma aracıdır.

Özel bileşenleriyle ortaya çıkan Play-Doh oyun hamuru, diğer oyun hamurlarına hitaben daha yumuşak ve daha kolay şekil alabilen bir özelliğe sahiptir.

Capcanlı renkleri birbirleriyle karıştırarak farklı renkler elde edebilen çocuklar, bu renklere uygun zihinlerinde tasarladıkları şekiller üzerinde emek harcayarak yaratıcı zekâlarını ortaya koyarlar.

Oyun hamuru kullanıldıktan sonra açık bir ortamda bırakılırsa kuruyup sertleşir ve bir daha kullanılamaz.

Bu sebepten dolayı oyun hamurunu kapalı bir kutuda muhafaza etmeniz daha doğru olur.  Böylece çocuklarınız oyun hamurunu tekrar kullanabilir.

Anneler! Play-Doh oyun hamurunu çocuklarınız kullandıktan sonra yarattığı şekli bir fotoğrafla ölümsüzleştirebilirsiniz. Bu sayede hayatınız boyunca onu hatırlayabilirsiniz.

2 Comments

 1. Burcu

  04 Ocak 2016 at 20:14

  Merhaba ben bu sayfada görülen play doh oyuncağından almak istiyorum ama hiçbir yerde bulamadım bu ürün elinizde var mı lütfen cevap verirmisiniz

  • Gülay Tökez

   04 Ocak 2016 at 22:35

   Maalesef bu ürün elimizde bulunmamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir