Çocuk Puzzle Oyuncakları

egitici-yapboz

Eğitici Yapboz

Puzzle karmaşık gibi görünen parçaları birleştirmek ve tekrar bozarak bir araya getirmek için yapılmış en keyifli yapboz oyunudur.

İndirimli ve ucuz Çocuk Puzzle çeşitleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Puzzle parçaları birleştirilirken zihinsel olarak bir çaba gösteren çocuklar çözüm bulma ve düşünme özelliklerini geliştirirler.

cocuk-yapboz

Çocuk Yapboz

Birleştirilen parçalar çocuklarda özgüven gelişimine yardımcı olacaktır. Puzzle parçaları birleştirilirken ortaya çıkan renkleri ve resimleri çocuklar bilgi dağarcıklarına kolaylıkla yerleştirebilecekler.

Çocuklara puzzle alırken öncelikle yaşına uygun parça sayısı olan ve dikkatini çeken çizgi kahramanlar veya hayvanların olduğu modeli alarak çocuğunuzun dikkatini puzzle’ a vermesini sağlayabilirsiniz.

cocuklar-icin-puzzle

Çocuklar İçin Puzzle

Bebekler için Puzzle Tavsiyeleri

Bebekler için küp blokları 6 aydan itibaren kullanabilirsiniz. Her yüzünde farklı resimler olan küp bloklar ile oynarken bebekler kavrama becerilerini geliştiriyorlar.

12 aydan 18 aya kadar kullanabileceğiniz 2 yada 3 parçalı eğitici yapbozlar ile çocuklarınızın problem çözme yeteneğinin gelişmesinde ilk adımı atabilirsiniz.

1.5 yaşından itibaren büyük parçalardan oluşan 3-4 parçalık yapbozlar ile çocuklar oynayabilmektedir. Bebeklerin renkleri ve şekilleri tanıyarak parçaları birleştirmeye çalışmaları onlar için güzel bir zihinsel aktivite olacaktır.

Hayvanlar, sayılar, taşıtlar ve araçlar temalı Trefl Bebek Puzzle setlerini inceleyebilirsiniz. Polonya’da üretilen Trefl puzzle yapbozları uygun fiyatları ve kalitesiyle ebeveynlerin de tercih ettiği bir markadır.

2-3 Yaş Puzzle Setleri

2-3 yaş çocuklar için puzzle seçerken parça sayılarının 12’den fazla olmamasına özen gösteriniz.

Çocuğunuza 12’den fazla parçadan oluşan puzzle aldığınızda çocuğunuzun çok karmaşık ve fazla duran parça sayısını gördüğünde dikkati dağılacak ve puzzle’ ı yapamayacaktır.

3-5 Yaş Puzzle Tavsiyeleri

3-5 yaş çocuklara puzzle alırken 48 parçaya kadar olan puzzle çeşitlerini seçerek çocuğunuzun adaptasyon ve el becerilerinin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir