Cille Çizgifilmi

Cille Duvar Kağıdı

Trt Çocuğun beğenilen çizgi filmi Cille‘nin hikayesini biliyormuydunuz?

Çok eski zamanlarda İnsanlar ile Ezakiler arasında bir savaş varmış, günün birinde bu savaşın hiç bir yere varmadığını gören taraflar Demirci Vadisinde karşı karşıya gelmiş ve İnsanların lideri Kadu ile Ezakilerin lideri Zend barış yapmışlar.

Kadim ağacın gölgesinde iki kral barış yapmışlar. Böylece Hazar Devri başlamış ve barış hakim olmuş.

Bu barış ne yazık ki uzun sürmemiş Ezakilerden Zend ölünce yerine geçen kötü kalpli Zigat, insanlara tekrar savaş açmış.

Yaşlı Kral Kadu umudu tükenince Demirci Vadisindeki iki kavak ağacına sığınır, Ağaç ona halkını kurtaracak sırrı fısıldar. Cille‘lerin içine saklanmış 12 üstün yaratık ve cillelerin gücü Dünyayı kurtaracak sırmış.

cille

Yaşlı Kral Kadu hava, su, toprak ve ateşle terbiye ettiği Cille’leri yapmış ve kavak ağacına götürmüş. Cille’ler ağaca verildiğinde ağaç derin uykusundan uyanmış ve insanlarla, ezakilerin arasına bir duvar örmüş.

Böylece Ağaç insanlarla ezakilerin dünyalarını birbirlerinden ayırmış. Cille‘leri saklayacak olan Kadu onların bulunmaması için dört kitap oluşturmuş ve bunları ayrı ayrı sadece kendi bildiği yerlere saklamış.

Çünkü sadece onlar bir araya geldiğinde boyut kapısı açılıyormuş.

1000 yıl boyunca sükunet korundu tarih efsaneye dönüştü bir gün çıkagelen dört arkeolog tesadüfen kitabı buldu, kitabın içindeki Cille’ler tek başlarına boyut kapısını açamıyorlar fakat dünyalar arası geçiş sağlayabiliyorlardı.

Arkeologlar boyut kapısını geçti ve bu hikayenin tekrar başlamasına sebep oldu. Ezakiler arkeologları yakaladı ve Cille‘leri ele geçirdi ve insanların arasına 3 tane avcı gönderdi Gabi, Ahendil ve Rehzen; avcıların görevi kapıyı sonsuza dek yok etmek ve kadim savaşı tekrar başlatmaktı.

Solin, Talu ve Kayra piknik yapmak için gittikleri şelalenin orada bir mağara gördüler ve içine girdiler.

Orada asılı duran bir kitap vardı, çocuklar kitabı açıp baktıklarında üç tane Cille bulmuşlardı, ve böylece hikaye başladı.

Kayra ve arkadaşları avcıları yenip bu kadim savaşı bitirmek zorundaydılar.

1 Comment

  1. BUSE

    21 Ocak 2013 at 15:24

    Peki Antalya daki CİLLE satış noktaları nereleridir? YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ LÜTFEN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir