Caillou ile Oyunlar Oynayarak Öğrenin!

Yazar Christine L’Heureux ve çizer Helene Desputaux’un, Caillou kitaplarından televizyona uyarlanan bir çizgi dizidir. Bu çizgi dizide Caillou adında 4 yaşında bir erkek çocuk başkarakterdir.

Oyuncak Caillou

Caillou Oyuncakları ile Öğrenin!

Çocuğun sosyalliğini, insanlarla ilişkisini ve günlük yaşamını konu alan çizgi dizinin orijinal dili Fransızcadır. Türkiye dâhil birçok ülkede yayınlanmakta olan Caillou, öğretici ve eğitici bir özelliğe sahiptir.

Caillou karakterinin saçı yoktur. Kırmızılı yakası olan sarı bir tişört ve mavi bir şort giyer. Kırmızı ayakkabılarının içinde ise tişörtüyle uyumlu sarı çorapları vardır.

Ayrıca arada, çok sevdiği mavi şapkasını takmayı çok sever.

Caillou Oyun Setleri

Oyuncak Caillou Bebekleri

Caillou’nun; annesi Doris, babası Boris, kız kardeşi Rosie, büyük annesi, büyük babası ve Gilbert adında ki kedisi bu çizgi dizideki diğer karakterlerdir.

Caillou Oyun Setleri

Eğitici Oyun Arkadaşı Caillou

Caillou çizgi dizisi eğitici ve öğretici olduğu için çocukların izlerken mutlaka öğrendikleri bir şeyler olur. Caillou’ya ait oyuncaklar da vardır.

Örneğin; Caillou arabaları, Caillou bebekleri, Caillou Peluşları, Caillou oyun çadırları, oyuncak bebekleri, scooterları, Caillou yazı tahtası gibi birçok eğitici oyuncaklar çocukların en sevdikleri oyun arkadaşlarıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir