Ben 10 Dörtkol

Dörtkol herhalde en sevilen Ben 10 karakterlerinden biridir, en azından biz en çok sattığımız Ben Ten figürünün ultimate Dört kol olduğunu söyleyebiliriz.

Dörtkol çok güçlü bir uzaylıdır ve Ben’e çok yardımı dokunmuştur. Onu özel kılan güçleri sayesinde düşmanlarını kolayca alt edebilir.

Ayrıca onun gücü ve yetenekleri Ben’in pratik zekasıyla birleşince zor durumlarda farklı çözümler yaratarak düşmanlarını alt etmeyi başarmışlardır.

Dörtkol Resim

Dörtkol Resim

Dörtkol yumruklarıyla rakiplerini alt etmekte başarılıdır; aynı zamanda çok güçlü bacakları sayesinde çok uzağa atlayışlar yapabilmektedir.

Dörtkol’un en büyük dezavantajı iri yapılı ve ağır olduğu için ufak tefek ve hızlı uzaylılarla savaşırken zorlanır.

dört kol

Ben 10 Fouarms

Dörtkol 3.5 metre boyunda ve aşırı gelişmiş kaslarıyla çok güçlü bir uzaylıdır. Dörtkolun rengi özellikle kırmızıdır ve dört parmaklı 4 ele sahiptir.

Dörtkol’un yüzünde burnunun üstünden boynuna kadar giden siyah bir bant bulunmaktadır. İkinci siyah bant da çenesiyle alt dudağı arasında bulunur ve dörtkol için ayırt edici özellik taşır.

Dörtkol’un bir başka özelliği de 4 gözünün olmasıdır 1 çift büyük ve altında 1 çift küçük gözden oluşur.

Orjinal Ben Ten çizgi filminde dörtkol üzerinde siyah aşağıya doğru uzanan bir bant olan beyaz tişört, siyah pantalon giyer. Aksesuar olarak ellerinde parmaksız siyah eldivenler bulunmaktadır. Dörtkol sol omzunda Omnitrix sembolü taşır.

Ultimate Alien çizgi filminde ise Dörtkol bileklerini ve göğsünü saran altın renkli koruyucu bantlar taşır. Siyah mayosu ve onu çevreleyen altın kemeriyle çok daha güçlü bir savaşçıya dönüşmüştür. Yeni seride Dörtkol’un gözleri yeşildir ve Ultimatrix sembolü göğsündedir.

Dörtkol’un gücü ve dayanıklılığı soğukta düşer ve rengi soğukta koyu bir kırmızıya dönüşür.

1 Comment

  1. Pingback: 2012 Ben 10 Ultimate Alien Figürleri | OyuncakDenizi Blog

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir