Bebek Oyuncakları: 8. Ay

8 Ay Bebek Oyuncakları

8 ay içerisinde olan bebekler büyümeye devam ederken hareket ve zihinsel fonksiyonları da gün geçtikçe gelişmeye devam etmektedir.

Yaptıkları davranışlar, hareketler ve daha birçok şey artık anlam kazanmaya başlamıştır.

Birçok şeye karşı tepkilerini ses tonları ya da beden dili ile anlatmaya başlar ve anlaşılmak için kendilerini geliştirirler.

Şimdi 8 aylık bebeklerin sosyal, zihinsel ve fiziksel değişimlerini biraz anlamak ve onların gelişime uygun oyuncakları öğrenme zamanı!

8 aylık bebekler, sosyal açıdan bu dönemde tepkilerini ve davranışlarını dışarı aktarma konusunda oldukça geliştirmişlerdir.

Ona karşı uzattığınız nesneleri istememesine karşı iterek tepki veren bebekler, dikkat çekmek için de birçok farklı ses çıkarırlar.

Aynada gördükleri kendi görüntülerine gülerek tepki verirler. Sosyal olarak kendilerini göstermek isteyen bebekler, bu evrede ev ortamından çok dışarıda olmaktan hoşlanırlar.

Fiziksel açıdan ise, tutma yeteneklerinin geliştiği, bir anda birçok iş yaptığı bir dönemdedir.

8 ay itibari ile bebeğinize işaret ettiğiniz yere baktığını görecek ve onla bu konuda ilginç oyunlar da oynamaya başlayabilirsiniz.

Bacaklarının da güçlenmesiyle 8 aylık bebekler mobilya gibi sert cisimleri de kullanarak ayakta dik vaziyette durabilirler.

8 aylık bebeklerin zihinsel gelişimleri ise, hafızasında artık yer edeceği olaylara sahiptir. “Anne” ve “Baba” kelimelerinin bilincinde olarak kullanmaya başlar.

Bebeğiniz bu dönemde hareketli oyuncaklara karşı ilgisi artacaktır.

Emeklediği esnada bir şeyleri de tutabilme yeteneği ile minik peluş oyuncaklar da bebeklerinizin arkadaşları olabilir.

Emeklemeye yardımcı olacak emeklemeyi teşvik eden oyuncaklar da bu dönemde en önemli oyuncaklardan biri olacaktır.

Düğmeli ve ses çıkaran oyuncaklar da bebeğinizin keyifli vakit geçirmesinde yardımcı olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir