Bebek Oyuncakları: 6. Ay

6 Ay Bebek Oyuncakları

Bebekler 6. ayında farklı birçok şeye odaklanmaya başlarlar.

Kimi bebekler hareketlerini geliştirip emeklemeye odaklanırken kimi bebekler ses çıkarma ve belli başlı birkaç hece söylemeye odaklanabilir. Bu dönemde bebekler iyice geliştiklerinin farkındadırlar.

Bu dönemde bebekler, birkaç hece kullanabilme yetisi kazandıkları için bolca bağırır ve ses çıkarırılar.

Dışarıdan duydukları sesleri taklit etme isteği içindedirler.

Bazı bebekler kendi isimlerini de artık algılamaya başlar ve ismi söylendiğinde tepki verir.

Bebekler bu ay itibari ile doğumundan bu yana yaptıklarını oldukça geliştirmeye yönelik davranırlar.

Sırtüstü ve yüzüstü hareketlerini emekleme ile birleştirir ve yavaş yavaş kaslarının da güçlenmesiyle hareket etme istediği oldukça fazladır.

Bebekler 6. aylarında birtakım farklı ruh halleri de yaşamaya başlamışlardır. Bazı şeylerden memnuniyetsiz olmak, öfke ile sinirlenmek ve ağlıyormuş gibi yapmak kazandıkları bazı alışkanlıklardır.

Ses ve hareketlere olan ilgileri oldukça fazla olan 6 aylık bebeklerin oyuncak seçimlerinde de hareket gerektirmesi oldukça önemlidir.

6 aylık bebekler için birkaç oyuncak önerisi arasında vurunca ses çıkaran hacıyatmaz, eklemeli ve çıkarmalı ahşap oyuncaklar ve emeklemesini sağlayacak oyuncaklar vardır.

Bebeğiniz ile vakit geçirmek hem sizin hem de bebek için önemli bir durumdur. Bu vakitlerinizde sakin ama bir yandan da hareketli müzikler eşliğinde minik egzersiz hareketleri ve danslar yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir